еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Лемурите во Зоолошката градина се „подновија“ со четири бебиња

Во време на кризата од корона вирусот убавите вести се неопходни за да ја разбијат депресијата и досадата кај македонските граѓани.

Ваква вест вчера дојде од Зоолошката градина во Скопје. На нивниот Фејсбук-профил оттаму објавија видео од бебињата-лемури кои од неодамна се новите жители на градината.

Станува збор за принова од четири нови слатки лемурчиња родени во живелиштето во скопската Зоолошка градина.

Имаме нови бебиња ❤️

Posted by Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје on Вторник, 31 март 2020

Фото/Видео:Фејсбук/Скопје ЗОО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинение за новинар од порталот „Инфомакс“ за објавување на записникот од „Рекет“

Редакција

(Фото) И владиниот авион со сменето името

Редакција

(Фото) Инспирани од Србите: Денари со порака „никогаш Северна, само Македонија„

Редакција