еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Лизгање на земјиштето му се заканува на Водно, поради градежната узурпација

Институтот за комуникациски студии изработи видеа за запознавање со Водно, во кое предупредуваат дека мегаломанските идеи ќе придонесат да се појават свлечишта.

Екологистите и експертите одамна предупредуваат дека не е одржлива узурпацијата на белите дробови на Скопје, поради сето она урбано зло што му се нанесете сите овие години.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ФОТО) Ѓубре колку сакаш на Шар Планина

Редакција

Надлежните со препораки поради загадениот воздух: Ограничете престој на отворено

Редакција

(Галерија) „Улогата на чистиот воздух во секојдневието“ – иницијатива на „Екотип“ и на меѓународното училиште НОВА  

Редакција