еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Мајк Тајсон стана шампион во одгледување и пушење марихуана

Еден од најпознатите спортисти на денешницата поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон купи ранч од 16 хектари во Калифорнија на кој произведува марихуана.

Партнер во новиот бизнис му е екс ѕвездата во НФЛ- лигата Ебен Бритон.

View this post on Instagram

The Original OG. Link in bio.

A post shared by Tyson Ranch (@tysonranchofficial) on

Двајцата освен што произведуваат се големи уживатели во пушење марихуана и според тврдењето на Тајсон „пушат“ околу 40.000 долари месечно.

Поранешниот боксер произведената марихуана ја продава во амбулантите низ Калифорнија и заработува околу половина милион долари месечно.

Фото/Видео:Твитер/Тајсон

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заедно да гледаме и да навиваме за „Медена земја“: Во МКЦ музичко изненадување од дел од авторската екипа на филмот

Редакција

(ВИДЕО) Која меша подобро: Шакира и Џенифер Лопез направија спектакал на Супербол

Редакција

(Фото) Викторија Лоба блесна во навестински фустан

Никола Осило