еМагазин
Image default
Забава

(ВИДЕО) Мајкл Дамески „блесна“ во танчерската трка по милион долари

Мајкл Дамески, Австралиецот со македонско потекло имаше одличен настап на реалното шоу „World of dance“, на кое продуцент и член на жирито е мега ѕвездата Џенифер Лопез, на кој главната награда беше милион долари.

Дамески го освои второто место.

World of Dance: Michael Dameski

Michael Dameski dove head first into the competition.Relive the journey with him from beginning to end. ❤️

Posted by World of Dance on Петок, 14 септември 2018

Фото/Видео:World of dance

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Денеска започнува „Skopje Wine Expo”: Ксмет оркестар, Петреска, Пупиноски, Брас Брадрс и Тропико ќе настапат вечерва

Редакција

(ВИДЕО) Влатко Лозаноски на Music Awards Ceremony 2020: Доаѓам од Македонија, не од „Северна“

Редакција

(Фото) „Некст тајм“ на прием кај претседателот Иванов: Oвој момент ќе остане вечно во нашите сеќавања

Редакција