еМагазин
Image default
Забава

(ВИДЕО) Мадона наполни 61 година, како го прослави роденденот?

Поп кралицата Мадона вчера наполни 61 година.

На своите профили на социјалните мрежи постираше фотографија на која е облечена како генерал, но и видео од прославата на роденденот.

Влезот во седмата деценија го прослави со својата екипа со која се подготвува за престојната турнеја за промоција на нејзиниот последен албум „Madame X”, која започнува следниот месец.

« Madame ❌ is a birthday Girl…………………Grateful to the Universe for all that she has received ! 🎉🎂🍾🌈 🙏🏼. #madamex #birthday #rehearsals » -Madonna

Posted by Madonna on Петок, 16 август 2019

Фото/видео: Мадона/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фамилијата Марковски“ се враќа на малите екрани

Редакција

(Фото) Елена Ристеска го „засени“ Мајами

Никола Осило

(ВИДЕО) Спој на македонската чалгија и грчкото ребетико: Насловната тема од филмот ,,Ругање со Христос,,

Редакција