еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Мадона со бастун, неможе да ја издржи турнејата

Поп кралицата Мадона која моментално е на турнеја на која го промовира последниот албум „Madam X“, се почесто ги одложува концертите поради здравствени проблеми.

Таа минатата година наполни 61 година и очигледно годините си го прават своето.

На социјалните мрежи таа сподели и видео како оди со бастун:

« In Lisbon where Madame ❌ began her journey…………thank goodness for my beautiful Vintage cane and most of all thank you toDino and Victoria and all the amazing Musicians who showed up. 🙏🏼 We went to Church! ON GOD!! #madame❌ #livingroomsessions #lisboa » -Madonna

Posted by Madonna on Вторник, 21 јануари 2020

Фото/видео: Фејсбук/Мадона

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во сообраќајна несреќа во Италија загинаа ќерката и внукот на македонскиот конзул

Редакција

„Роби“ ги „шие“ „А1 Македонија“ и „Македонски Телеком“ во бројот на претплатници на пакет од две услуги

Никола Осило

Што пишува во биографијата на Хисен Џемаили, новиот министер без ресор задолжен за домашни инвестиции

Редакција