еМагазин
Image default
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Видео) Магичните водопади во Долината на солзите на Исланд го одземаат здивот

Сиголдуглјуфур е името на скриениот кањон во Исланд кој тамошните жители со право го нарекуваат и Долина на солзите порaди големиот број мали водопади и прекрасната природа.

Станува збор за место до кое е тешко да се стигне поради карпестиот и непристапен терен, но тие што го посетиле велат дека кога човек ќе стигне таму се чувствува магично.

Фото/Видео: trover.com/Youtube/Yaz

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пи-ар тимот на Шилегов во елан: По „струјниот удар“, градоначалникот помага да се вдоми слатко кутре

Никола Осило

Пендаровски во вторник на средба со Макрон во Париз

Редакција

Срамота за Водици: Следниот пат со пиштоли по крстот во „духот на христијанството“

Редакција