еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Македонски иселеници пред козулатот во Мелбурн запалија грчко, бугарско и албанско знаме и макети од Заев и Шекеринска

Македонски иселеници вчера, на Денот на независноста, се собраа пред македонскиот конзулат во Мелбурн, Австралија, каде запалија грчко, бугарско и албанско знаме и картонска макета од премиерот Зоран Заев и вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска.

Државното знаме на Македонија пак беше заменето со „забранетото“, со сонцето од Кутлеш.

The Real Macedonian Flag Raising Pt1

Posted by ONLY Macedonia, САМО Македонија on Сабота, 07 септември 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Влада: Палењето знамиња на држави и макети од Заев и Шекеринска не е патриотизам

Фото/видео: Фејсбук/ONLY Macedonia, САМО Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апелација ја отфрли жалбата за притворот на Боки 13

Редакција

Екс министерот Јанакиески останува во притвор

Редакција

(Галерија) Таблата на споменикот на Филип Втори украдена, на Олимпија оштетна, на Александар Велики, демолирана, па повторно вратена

Редакција