еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Министерот Дамјан Манчевски приватно: Ако не бев политичар ќе бев инжинер

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски во серијалот на СДСМ, “30 прашања со…“ вели дека секој ден се буди во 5.10 часот и вежба во сала од 6 часот наутро.

На прашањето што не знаат другите за него вели дека два дена во неделата е веган, иако омилена храна му е месото.

Открива дека истрчал најмногу 21 километар и дека најдобар совет што го добил е да бега од мотика и од политика.

Вели дека доколку не би бил политичар би бил инженер, како и дека децата секој ден позитивно го изненадуваат.

Најтешко е да се справиш со сите работи на администрацијата, вели тој, а најлудо било што му се скршил пасошот на пола.

Совет кој го дава е да не се нервирате на работа, иако тој не го практикува.

На прашањата одговараше од теретана во дрес од македонската фудбалска репрезентација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Директорката на УЈП, Лукаревска приватно: Би глумела во Dirty Dancing, на вечера би ја поканила Евита Перон

(Видео) Кој е Спасовски приватно: Лесно избувлив, но истраен

(ВИДЕО) Која е Царовска приватно: Сака да сними дует со Бредли Купер, омилен филм и е „Џокер“

Фото: Влада/видео: СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Како тоа го прават Јапонците: Салата за гимнастика по завршувањето на Олимпијадата ќе стане саем

Редакција

Индија ја укинува уставната автономија на Кашмир, војската во состојба на зголемена борбена готовност

Редакција

Твитер „поцрвене“: „Павле повлече нога, ајде да ви се множат оставките! Кој е следен?“

Никола Осило