еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Марија Спасовска со „Дома“ ќе ја претставува Македонија на детска Евровизија

Марија Спасовска (12) ќе ја пее баладата „Дома“ на јуниорската Евровизија што ќе се одржи на 25 ноември во Минск, Белорусија.

Текстот за песната го напишаа Елена Ристеска и Дарко Димитров, а има топла и хумана порака, секое дете да го најде својот топол дом, да се згрижат децата од целиот свет.

Спотот за песната е во режија на Чедо Поповски и беше промовиран вчера.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Владимир Четкар ја освојува Јапонија со неговата музика

Никола Осило

Отворање на светската фотографска изложба од колекцијата на ФотоЕвиденс во НЛБ Галерија 

Редакција

(Видео) Филмот „ЕЈ!“ за киднапирањето на премиерот ќе го затвори Синедејс

Никола Осило