еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Маринела Тушева објави видео од палењето на автомобилите на нејзиниот брат и татко

Поранешната пратеничка на СДСМ, Маринела Марициќ-Тушева објави видео од палењето на автомобилите на нејзиниот брат Никола Тушев, поранешен претседател на ОО на СДСМ Штип и на нивниот татко Мите Тушев.

„На залезот на Денот на ВМРО и изгревот на парламентарните избори Обнова has checked in. Волкот влакно менува, нарав никогаш“, напиша Марициќ -Тушева.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Штип запалени возилата на братот и таткото на поранешната пратеничка од СДСМ Маринела Тушева

фото/видео: Фејсбук/Маринела Марициќ Тушева

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЗНМ: Осуда за нападите врз весникот „Заман-Македонија“

Редакција

Бугарија не го признава македонскиот јазик, од ЕУ ќе бара да ја користи формулацијата „службен јазик на Република Северна Македонија“

Редакција

Италијанска компанија во постапка без оглас го доби тендерот за дополнителни работи на Албанскиот театар

Никола Осило