еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Меркел повторно неконтролирано се тресеше на јавен настан

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно некотролирано се тресеше за време на церемонијата за пречек на финскиот премиер Анти Рин и со тоа ги подгреа шпекулациите во јавноста дека нешто дефинитивно не е во ред со нејзиното здравје.

Таа се тресеше и пред неколку дена на церемонијата за именување нов министер за правда.

Германските медиумите тогаш објавија дека Меркел по половина час пристигнала во парламентот и изгледала добро.

Прв пат во ваква состојба Меркел беше фатена од камерите пред неколку недели при средбата со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Што се случува со Меркел: Германската канцеларка повторно се тресеше

(ВИДЕО) Меркел силно се тресеше на дочекот на Зеленски, вели дека дехидрирала

Фото/Видео:RT/Youtube/The Sun

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Авионска несреќа во Етиопија, ниту еден од 157. патници не преживеа

Редакција

Што открија Викиликс и Асанж: ЦИА прислушува преку телевизори и „паметни“ мобилни телефони

Редакција

Русија почнува судски процедури против „Твитер“ и против „Фејсбук“

Никола Осило