еМагазин
Image default
Свет

(ВИДЕО) Меркел силно се тресеше на дочекот на Зеленски, вели дека дехидрирала

Германската канцеларка Ангела Меркел (64) денеска видно се тресеше на свечената церемонија за дочек на украински претседател Володимир Зеленик.

Подоцна, таа на прес-конференцијата, рече дека дехидрирала.

„Испив најмалку три чаши вода што очигледно ми беа потребни и сега сум многу добро“, изјави канцеларката, која и порано била во слични ситуации.

И тогаш причината била дека не пиела доволно течности.

Фото/видео: RT en Español

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прв случај по 200 години: Јапонскиот цар Акихито се повлече во корист на синот

Редакција

ЕУ и Јапонија со проектот „Азиска поврзаност“ контра новиот Пат на свилата на Кина

Никола Осило

(ВИДЕО) Ново светско чудо: Кинезите отворија хотел во каменолом од поранешен рудник

Редакција