еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Митко Јанчев, потпреседател на ВМРО-ДПМНЕ: Договорот со Грција не е добар, но тешко во иднина да постигнеме подобар

Потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, во емисијата Отворено на телевизијата 24 повтори дека договорот за името со Грција не е добар, но според него во иднина тешко е да се постигне подобар.

Фото: Фејсбук/Јанчев/видео: ТВ 24

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Симовски: Погрешно е мислењето дека Избирачкиот список најдобро може да се прочисти со попис на населението

Редакција

Постои опасност да побегне и да го повтори делото: Апелација одлучи Боки 13 да остане во притвор

Редакција

Разрешениот Исени му се заблагодари на Заев за укажата доверба: Функцијата не може никогаш да те направи нешто што не си бил

Редакција