еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Најдоброто од отварањето на карневалот во Рио де Женеиро: Секси танчерки ги преплавија улиците

Иако започна со еден час задоцнување поради големата бура што го зафати Рио де Женеиро, традиционалниот карневал завчера беше отворен со парада на прекрасни танчерки и танчери од повеќе самба-школи од Бразил.

Шаренило од бои, „згодни“ разголени тела и многу музика на улиците на Рио открива видео-снимката со најдоброто од отварањето на карневалот.

Некои од групите играа и на дожд што ја направи забавата уште повесела.

Фото/Видео:Secily travels/Youtube/Dorin Ionescu

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Над 300 починати во Индонезија поради премор од рачно броење гласачки ливчиња

Редакција

Фондот за иновации и технолошки развој вработува шест лица, плата до 28.317 денари

Редакција

Сакаш да се вработиш во МЕПСО: Во Златна книга 11 фирми што вршат обуки за фризери

Редакција