еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Најмалку 12 лица убиени, четворица повредени од незадоволен работник во Вирџинија Бич

Најмалку 12 лица се убиени, а четворица ранети откако незадоволен работник во градската комунална служба пукал во зградата на општината во Вирџинија Бич. Полицијата го убила напаѓачот, јавија светските агенции.

Полицијата соопшти дека напаѓачот бил наоружан со пиштол со пригушувач и дека неколку пати ја надополнувал муницијата за време на пукањето.

Првата жртва е погодена во возило пред зградата, по што напаѓачот влегол во зградата и „веднаш неселективно“ пукал кон сите.

– Напаѓачот потоа долго разменуваше оган со четворица полицајци во зградата, кои го спречија да направи „поголем масакр“, се наведува во соопштението од полицијата.

Во текот на интервенцијата еден полицаец е ранет, но панцирот му го спасил животот.

МИА/Видео: Washington Post

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Првиот човек на Тесла, Илон Маск на интервју во живо запали џоинт, акциите на компанијата паднаа за 7%

Редакција

Група новинари прогласени за Личност на годината во избор на „Тајм“, помеѓу нив и Кашоги

Редакција

Првпат во историјата во светот има повеќе постари лица отколку мали деца

Редакција