еМагазин
Image default
Локално

(Видео) На Пелистер врне снег

Денеска на Пелистер врне снег, а снежни навеви имало и синоќа пишува битолскиот портал „Апла“.

Пецо Стојчевски, вработен во предавателниот пункт на Македонската радио телевизија, кој го направи видеото, вели дека снег се уште врне, иако не се задржува долго.

-Снег почна да врне попладнево, а врнеше и синоќа. Сепак врне од време на време, а кога ќе застане, снегот се топи – вели Стојчевски за „Апла.мк“.

видео: Apla.mk

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Крвав крај на пресметка меѓу врсници: Малолетник убиен со нож во Лисиче

Никола Осило

Во тешка сообраќајна несреќа загина маж од струмичко Дабиле

Никола Осило

Кривична пријава за ексградоначалникот на Кавадарци

Никола Осило