еМагазин
Image default
Свет

(ВИДЕО) На Трамп му смеа светските лидери за време на неговиот говор во ОН

За време на говорот во ОН, наместо аплауз од светските лидери, претседателот на САД, доби исмејување, кога почна да раскажува за своите успеси.

– Не очекував таква реакција, но тоа е нормално, рече збунето Трамп, па продолжи да зборва за растот на економијата, намалување на невработеноста во САД и за други успеси, кои ги постигнал откако станал претседател.

Пред неговиот говор турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја напушти салата.

Фото: Fox news/Видео: USA Today

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Израелскиот министер за правда со партнерот дојде на Парадата на гордоста во Тел Авив

Редакција

САД загрижени поради зголемената продукција на кока во Колумбија

Редакција

Европа пред нова мигрантска криза: Поради војната во Либија 800.000 лица би можеле да тргнат кон европскиот брег

Редакција