еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Неконтролирано тресење: Како изгледа заразен од коронавирусот

Снимка од пациентка во болница во Вухан во Кина покажува што им се случува на лицата заразени со коронавирусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се симптомите на коранавирусот

На снимката која ја пренесе британски „Сан“ се гледа како жената која е покриена со јорган неконтролирано се тресе. Коронавирусот, кој веќе се рашири на различни страни на светот, предизвикува треска, напади и конвулзија, симптоми слични на грипот.

Според последните официјални информации во Кина животот од коронавирусот го загубија 80 лица, а над 2.700 лица се заразени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе се скенираат патници од Истанубл и Дубаи, од утре превентивни мерки за коноравирусот

МНР препорачува да не се патува во кинескиот град Вухан поради коронавирус

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Арбеит Де“ го доби тендерот за привремени вработувања на општина Кисела Вода

Никола Осило

На избеганиот Груевски за сега му плаќаме 4 адвокати и му даваме пратеничка плата

Редакција

Дури 40 отсто од граѓаните сметаат дека плата од 25.000 до 40.000 денари е доволна за нормален живот

Никола Осило