еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Несовесни граѓани фрлаа отпад од мост директно во реката Вардар

Еко-активисти на социјалните мрежи споделија видео на кое може да се види како неколкумина несовесни граѓани фрлаат отпад во реката Вардар. Паркирани со трактор и приколица тие отпадот го фрлаа во реката од мост во тетовско.

Krim ekologjik ne Stermnice, ne lumin Vardar!

Krim ekologjik ne Stermnice! 👇Eshte duke ndodhur tani!Fshati Stermnice, lumi Vardar. Banore te papergjegjshem, hudhin cka munden nga traktori ne lum. Kjo eshte tragjike, urgjentisht duhet reagim i ashper nga policia. Minimumi konfiskim i traktorit dhe denime te ashpra financiare. Pa denime te rrepta, ambient te paster nuk do kemi. Falemnderojme qytetaret qe na njoftojne per keto vepra joqyteteruese dhe primitive! 👇

Posted by Eco Guerilla on Недела, 03 февруари 2019

Видео: Фејсбук/Скопје бара чист воздух

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почна летното сметање на времето: Стрелките на часовникот се поместија за еден час понапред

Редакција

Како само им текнува: Патека за велосипеди во Општина Аеродром што води кон дрво

Редакција

Институтот за јавно здравје вработува 16 лица, плата до 28.734 денари

Никола Осило