еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Нова „бомба“ од “Ла Верита“: Катица наводно му вели на Камчев дека се ќе биде ОК

Новинарот Ларис Гајсер и италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објавија нови материјали за случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство.

На втората аудио-видео снимка има разговори помеѓу осомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) со сведокот во истиот случај, бизнисменот Орце Камчев, но на момент наводно се слуша и гласот на специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева, тврди весникот.

„Не се секирај за ништо, се ќе биде ОК“, му вели наводно Јанева на Камчев во еден дел од аудио-снимката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителката од СЈО, Стефанова: Јанева ни наложи да ги затвориме предметите и осомничените да не одат во затвор

По новите снимки на „Ла Верита„ се јави Јанева: Моја обврска е да контактирам со сите осомничени

(АУДИО) Сите осум разговори кои денеска ги објави италијанскиот весник Ла Верита

Новинарот кој објавува материјали за „Рекет“ се сликал со Иванов, еми Боки со кој се не се сликаше

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претседателот на ИАБ Македонија, Ефтимовски: Огласувачите да ги зголемат буџетите за дигиталните издавачи во Македонија

Редакција

Канцелариите за врски во Атина и Скопје стануваат амбасади

Никола Осило

Антикорупциска: Судиите на Врховниот суд не може да учествуваат во постапка за нивно разрешување

Редакција