еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Новак Ѓоковиќ ја пееше „Македонско девојче“ и посака да оди во Охрид

Еден од најпознатите светски тенисери Новак Ѓоковиќ по победата против Полјакот Хуберт Хуркач во третото коло на гренд слемот во Лондон се вклучи на социјалната мрежа Инстаграм каде вршеше директен пренос поздравувајќи ги своите фанови.

Тој им пушташе и им пееше песни од нивните земји. За македонските фанови Ѓоковиќ ја пушти песната „Македонско девојче“.

Тој покажа и дека знае да запее, а изјави и дека би сакал да го посети Охрид.

Видео: Youtube/Sport 1

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По неодоливата изведба на „Македонско девојче“: Премиерот Заев го покани Ноле да ја посети нашата земја

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Можноста за ексклузивен тренинг од проф. д-р. Сем Вакнин во Скопје подостапна како никогаш досега

Редакција

(Галерија) Една од тајните на успехот на Mercedes-Benz за најдобра автомобилска марка во светот – М-Класа

Редакција

Од март во Скопје: Обуки за вински ентузијасти на светски реномираната Лондонска школа за вино и жестоки пијалаци

Редакција