еМагазин
Image default
Македонија

(Видео) Нови урбани и рурални униформи за Единицата за специјални задачи на МВР

Во касарната Илинден денеска беа промовирани новите униформи на припадниците на Единицата за специјални задачи при МВР, како и делови што припаѓаат покрај униформата за извршување на посебни и специјални задачи.

МВР информира дека се набавени 200 комплети униформи за специјална полиција за урбана средина и 200 комплети униформи за специјална полиција за рурална средина.

Фото/Видео: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев се извини на ЛГБТИ заедницата: Зборот „педер“ го употребив за да дадам карактерна особина

Никола Осило

Министерство за животна средина: Набавуваме телефонска централа, опремата не е за прислушување разговори

Редакција

„Афера.бг“: Знаат ли бугарските безбедносни служби дека Камчев одмара на јахта во Варна?

Редакција