еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Ново музичко видео и концертна промоција на новиот албум на Четкар оваа сабота во Охрид

Официјалната концертна промоција на новиот албум на Владимир Четкар ќе се случи оваа сабота (13 јули) во Охрид во 19 часот на плажата Бонанца каде воедно по петти пат ќе се одржи и настанот „Вино и џез“.

Воедно, Четкат го промовира и новото музичкото видео на насловната тема од новиот албум на „Going Home“. Видеото го изработи Борче Димовски, а е снимано на повеќе локации во Њујорк и Охрид.

Песната е снимена во њујоршкото студио „The Bunker Studios“ и е комплетно авторско дело на Четкар кој тука се појавува во улога на композитор, аранжер, продуцент, гитарист, вокалист и текстописец.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Лени Кравиц е „закон“: Се прошета низ Скопје и немаше проблем да застане и да се слика со секого

Редакција

(Фото) Лила Филиповска гола во када го „запали“ Инстаграм

Никола Осило

(Видео) Калиопи со нова песна „Хајде да пјевамо“: Нека патуваат добрите желби

Редакција