еМагазин
Image default
Спорт

(Видео) Нурмагомедов уште како дете тренирал борење со мечка

Рускиот борач Хабиб Нурмагомедов ја одбрани УФЦ титулата, откако со технички нокаут во четвртата рунда го победи Ирецот Конор Мекгрегор.

Неговата посветеност на борилачките вештини ја покажува видеото од 1997 година на кое може да се види дека тој уште како дете тренирал борење со мече.

Khabib Nurmagomedov vs bear

A 9 year old Khabib Nurmagomedov wrestling with his pet BEAR! 🐻🇷🇺

Posted by MMA History KICK on Четврток, 07 декември 2017

Фото/Видео:Youtube/MMA history

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајца Македонци вмешани во местење фудбалски натпревари пуштени на условна слобода

Никола Осило

Роналдо го купи шпанскиот фудбалски клуб Реал Ваљадолид

Никола Осило

(ВИДЕО) „We Are the Champions“: Како изгледаше доделувањето на пехарот на тимот на Вардар

Редакција