еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Објавувачот на новите аудио „бомби“ за ДУИ го покажа ликот

Зад профилот Ел Чека кој на социјалната мрежа Фејсбук ги објави најновите аудио „бомби„, кои навадно се однесуваат за поранешни функционери на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ се крие млад дечко кој вечерва објави и видео од себе.

Posted by El Cheka on Среда, 29 мај 2019

Тој претходно во пост се пошегува со објавата на МВР дека знаат кој стои зад профилот на Фејсбук.

„Глупоста на ДУИ нема крај, ме откриле? Да, мојот профил е јавен и има слики од мене. И ова го нарекуваат криминал? Зарем убиствата на борците на УЧК и Албанците не се криминал? Ќе биде ли некој осуден за тоа? Бог да ги благослови Албанија и Америка!“, напиша Ел Чека на Фејсбук.

Тој најави дека по договор со осудените за Диво насеље ќе ги објави сите бомби што ги поседува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР откри кој стои зад новите “бомби“

„Илија громовник“ доби конкуренција: „Експлодираа“ нови бомби

Видео/Фејсбук/El Cheka

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Притвор за командирот на шумската полиција во Битола за примање поктуп

Никола Осило

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за избори: Можни датуми 25 ноември, 2 декември, 9 декември или на пролет

Редакција

Македонија нема добиено никаков одговор за барањето за екстрадиција на Груевски од министерство во Унгарија

Редакција