еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Ѓоковиќ: Доаѓам во Македонија, ја видов поканата на Заев, Охрид мора да го видам

По епскиот меч со Роџер Федерер, првиот тенисер на АТП листата и старо-новиот шампион на Вимблдон, Новаќ Ѓоковиќ, на прес конференција одговараше и на прашања поврзани со Македонија, Охрид и македонскиот премиер Зоран Заев.

Тој рече дека ја видел поканата на Заев за посета на Македонија и порача дека сигурно доаѓа во земјава и дека мора да го види Охрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Тенис за сите пари“: Твитер за епскиот меч на Ѓоковиќ и Федерер на Вимблдон

Браво: Новак Ѓоковиќ по петти пат го освои Вимблдон

(Видео) Новак Ѓоковиќ ја пееше „Македонско девојче“ и посака да оди во Охрид

По неодоливата изведба на „Македонско девојче“: Премиерот Заев го покани Ноле да ја посети нашата земја

Видео: Redakcija Ekipa/Фото: Фејсбук/Ѓоковиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони вработува пет лица, плата до 25.023 денари

Никола Осило

Ако Ви се украдени податоци Фејсбук ќе Ве извести: Потврдена кражбата на информации за 29 милиони корисници

Редакција

Антикорупциска отвара постапка за Мерко, за набавката на четири возила во Општина Струга

Редакција