еМагазин
Image default
ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Османи го „сефтоса„ летот Атина-Скопје, прв помеѓу Македонија и Грција по 10 години

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи на својот Фејсбук профил објави видео од качувањето на првиот лет помеѓу Македонија и Грција по 10 години пауза.

🇬🇷 – 🛬 – 🇲🇰Athens – Skopje

Posted by Bujar Osmani on Четврток, 01 ноември 2018

Османи на аеродромот во Атина го испрати алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос.

Летот е во 18.40 часот по локално време, а во Скопје пристигнува по 1 час и 15 минути, односно во 18.55 часот по македонско време.

„Aegean airlines”, од денеска почнува со редовни летови, два пати седмично од Атина за Скопје и обратно.

Видео: Османи/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Боки 13: Имам докази за криминал од Вилма Рускоска од 4 милиони евра, каде да пријавам?

Редакција

(ВИДЕО) Владин тим на гости во Алкалоид, Мукаетов најави инвестиции од најмалку 50 милиони евра за 5 години

Редакција

Хрватскиот Сабор го ратификува протоколот за влез на Македонија во НАТО

Редакција