еМагазин
Image default
Свет

(ВИДЕО) Паника поради наводно пукање ја „растури“ Парадата на гордоста во Вашингтон

На Парадата на гордоста во Вашингтон беше предизвикана паника поради тврдење дека некој испукал куршум.

Луѓето почнале панично да бегаат, при што неколку лица се повредени, а неколку завршија во болница.

„Мноштвото луѓе се разбегаа, бидејќи некои рекле дека тука имало човек кој пукал со пиштол„, информираше полицијата, пренесуваат американските медиуми.

Од полицијата информираат дека едно лице е приведено поради поседување на оружје и дека на парадата воопшто немало пукање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Атина и грчкиот Парламент во боите на виножитото: Елени Фуреира „главна“ на Парадата на гордоста

(ВИДЕО) Евровизиската победничка Нета и бугарката Галена ја вжештија атмосферата на Парадата на гордоста во Софија

Фото/видео: NTV Houston/Movoly

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Прв сериски убиец на Кипар: Војник уби седум жени, меѓу кои и осумгодишно девојче

Редакција

(Видео) Нокаут за Борис Џонсон: Домот на лордовите пресече дека нема Брегзит без договор со ЕУ

Никола Осило

Кога и зошто се одржа првата Парада на гордоста

Редакција