еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Патките во Зоолошката градина покажаа дека знаат да лизгаат

Студеното време донесе новини во скопската Зоолошка градина и формирање на „лизгалиште“ на езерцето што за разонода го искористија дел од птиците кои слободно се движат низ градината.

Имено, патките освен што знаат добро да пливаат, покажаа и дека умеат добро да се лизгаат.

И ние си имаме лизгалиште

И ние си имаме лизгалиште 😁❤️

Posted by Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје on Недела, 26 јануари 2020

Фото/Видео: Фејсбук/Скопје ЗОО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Среќен роденден, Тоше!

Редакција

Видео од незаборавната вечер на „ПичПрич“ со Верица Недеска, Кочо Андоновски, Илина Арсова…

Никола Осило

(Видео+Фото) Првиот бакнеж ми беше со Бајага: Данијела Мартиновиќ во „Еден на Еден“

Редакција