еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) По 14 години посета на американски секретар за одбрана: Џејмс Матис пристигна во Скопје

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис утрово пристигна во официјална посета на Македонија. На аеродромот во Скопје, секретарот за одбрана на САД, Матис беше пречекан од министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Ова е прва посета на американски секретар за одбрана на Македонија по 14 години.

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис ќе има средба во Владата на Република Македонија со премиерот Зоран Заев и со министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Фото/видео: Министерство за одбрана

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зошто на Груевски кој нелегално влегол во Албанија, му било дозволено да излезе со лична карта

Редакција

На состанок во Охрид направена детална ревизија на македонските и грчките учебници по историја

Редакција

Судење за „27 април„: Обвинетиот Пешов вели дека МВР немала план за справување доколку толпата влезе во Собранието

Редакција