еМагазин
Image default
Забава

(Видео) По пет години „Ареа“ со нова песна: Ружица авторка на текстот „Зрак“

Популарната група „Ареа“ имаат нова песна – „Зрак“ за која снимија и видео.

„Поминааа 5 години од пуштањето во етер на нашата последна песна „Запознај ме“. Новата песна се вика „Зрак“ и е снимана и миксана во нашето студио „Студио Клиника“ и треба да биде дел од албумот кој Ареа ќе го издаде во иднина“, соопштуваат од групата.

Музиката и аранжманот се на Ивица Брчиоски, текстот е на Ружица Милошеска Брчиоска, а одсвирена е од членовите на Ареа.

Режисер на спотот е Кристијан Шемко-Pyramid Production, а девојката во спотот е Ања Поповиќ – актерка и професионална танчерка од Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Каролина Гочева прекрасна на снимањето на новиот спот

Никола Осило

Му се заканува затворска казна од 3 до 10 години: Бил Козби оди во затвор поради сексуален напад

Редакција

(Фото) Рита Ора покажа како изгледа топлес

Никола Осило