еМагазин
Image default
Локално

(Видео) Полицијата пронајде дрога кај наставник од Делчево

Полицијата пронајде дрога кај наставник од Делчево, кој предавал во ОУ „Климент Охридски“, а лицето е во притвор од 30 дена, јавува телевизија „Стар“.

„На 10.октомври извршен е претрес во домот, помошните простории и двата автомобила на лицето и пронајдени и одземени се 820 грама марихуана, неколку семки од канабис и гранки од истото растение. Лицето е приведено, а по наредба на истражен судија одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена“, изјави Гордана Панајотова, портпарол на СВР – Штип.

Видео: ТВ Стар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Град Скопје распиша тендер за реконструкција на „Партизанска“ вреден 1,4 милиони евра

Никола Осило

Почина возач откако со „Голф“ излетал од патот Македонски Брод-Самоков

Никола Осило

Четири момчиња завршија на Клиника по пад на лифт во зграда на Скопје

Никола Осило