еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Повлечена забраната за прикажување на филмот „Ругање со Христос“

Филмот „Ругање со Христос“ на режисерот Јани Бојаџи, чиј татко беше уапсен на денот на премиерата во Скопје, ќе може да се прикажува во киносалите низ земјава.

Државното правобранителство го повлече барањето испратено до Граѓанскиот суд за изрекување 30-дневна забрана за емитување на филмот, кое беше покренато од Министерството за култура, бидејќи нема правна основа.

Од таму без да го видат филмот, на база на трејлерот, посочија дека истиот е со етнички навредлива содржина и дека може да наштети на соживотот во земјава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иванов му даде подршка на Јани Бојаџи

Јани Бојаџи: Татко ми се врати дома

„Интересен тајминг“ за апсење на таткото на Јани Бојаџи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер за претседателските кандидати: „Ако треба да се бира меѓу Ѓорчев и Спасовски, јас гласам за Хорхе„

Редакција

Македонец во Франција: Од дома излегуваме со лист на кој стои причината зошто мораме надвор

Редакција

18 деца во Македонија до деветгодишна возраст се заболени од корона вирусот

Редакција