еМагазин
Image default
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Видео) Прекрасно: Глас како славеј одекна на Алпите со македонски песни

Зарина Првасевда која е музичарка, но и љубител на планините, многу често, со нејзиниот ангелски глас одекнува по планининските височини.

Нејзините видеа снимени на планина имаат неколку илјади прегледи на Фејсбук-страницата, Зарина Првасевда.

Овој пат, Зарина македонската музика ја промовира на швајцарските Алпи.

Погледнете ги и нејзините видеа од Кајмакчалан и Пелистер.

Фото и видео: Фејсбук-страница на Зарина Првасевда

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бранко Героски поднесе оставка на позицијата главен и одговорен уредник на „Слободен печат“

Редакција

Мицкоски од протестот во Кочани побара оставки од Димитров и Спасовски

Редакција

„Џабе се више сите напади врз ДУИ, одговорни се спасителите на ДУИ„: Твитер за имунитетот на Вељаноски

Редакција