еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Претседателот на Собранието, Џафери доби подарок-карта на „Голема Албанија“

Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери во ТВ шоу на косовската телевизија РТВ 21, доби подарок рамка со картата на „Голема Албанија“.

Подарокот му го даде пејачот на народни албански песни, Азис Морина.

Xhaferi në #KojshiaShow, merr mirënjohje nga populli i Kosovës

Xhaferi në #KojshiaShow, merr mirënjohje nga populli i Kosovës

Posted by TV21 on Недела, 26 мај 2019

Фото/видео: РТВ21

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Груевски во стан на Кинези во Будимпешта се сретнал со функционер на унгарското МНР

Редакција

„Балканската рута“ уште функционира: Полицијата откри 12 мигранти кај Смоквица и во Скопје

Редакција

(ВИДЕО) Нова „бомба“ од “Ла Верита“: Катица наводно му вели на Камчев дека се ќе биде ОК

Редакција