еМагазин
Image default
Локално

(Видео) Прилепчанец малтретира куче пред деца во центарот на градот

Здружението за заштита на животните Анима Мунди на својот фејсбук профил објави видео од маж, кој малтретира куче сред центарот на Прилеп пред две деца.

„Дали некогаш ке дојде крај на изживувањето на уличните животни?!

Дали некогаш ке се санкционираат ваквите психички пореметени личности што се осмелуваат секојдневно да вршат тортура врз недолжните животни?!

Сред центар на градот Прилеп маж бојадисува куче, кучето цвили избезумено и преплашено, зар ова пак ке помине неказнето?

Ги повикуваме институциите и сите надлежни, бараме превенција и сузбивање на сите форми на насилство врз животните и најстроги казни, во ниедна европска метропола ваква суровост не поминува неказнета!“, напишаа од здружението.

ПРИЛЕП!Дали некогаш ке дојде крај на изживувањето на уличните животни?!Дали некогаш ке се санкционираат ваквите психички пореметени личности што се осмелуваат секојдневно да вршат тортура врз недолжните животни?!Сред центар на градот Прилеп маж бојадисува куче, кучето цвили избезумено и преплашено, зар ова пак ке помине неказнето?Ги повикуваме институциите и сите надлежни, бараме превенција и сузбивање на сите форми на насилство врз животните и најстроги казни, во ниедна европска метропола ваква суровост не поминува неказнета!Општина ПрилепАгенција За Храна И ВетеринарствоМинистерство за внатрешни работи

Posted by Anima Mundi – здружение за заштита на животни on Среда, 29 август 2018

Видео:Фејсбук/Анима Мунди

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР со детали: Со мотоцикл „БМВ“ удрил во четири пешаци на „Илинденска“

Никола Осило

Од куќа во Скопје украдени речиси еден милион евра чувани во ќеси

Редакција

Уцена: И барал пари на малолетничка за да не објави екплицитни фотографии

Никола Осило