еМагазин
Image default
Свет

(ВИДЕО) Прв сериски убиец на Кипар: Војник уби седум жени, меѓу кои и осумгодишно девојче

Маж од Кипар призна дека убил шест жени и едно девојче на шестгодишна возраст и стана прв сериски убиец на овој остров.

Станува збор за 35-годишен војник кој ги признал овие убиствата.

Грчките и кипарските медиуми го открија неговиот идентитет. Според нив се работи за воениот капетан Никос Метаксас.

Меѓу убиените се неколку жени од Филипините, една од Индија или Непал и една жена од Романија и нејзината осумгодишна ќерка.

Како исчезнато се води и едно шестгодишно девојче, ќерка на една од убиените жени.

Жртвите ги запознавал на интернет преку мрежата Баду, страница за запознавање партнери.

Видео: Sigmalive/Фото: Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе го одржи ли контроверзниот Борис Џонсон ветувањето за Брегзит до 31 октомври?

Никола Осило

(ВИДЕО) САД: Сериски убиец призна 90 убиства

Редакција

(Видео) Пекол на земјата: Вулканот Анак Кракатау повторно еруптира

Никола Осило