еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Путин четири часа одговараше на 1.700 новинари: Еден ден ќе морам да се женам

Рускиот претседател Владимир Путин цели четири часа одговараше на прашањата на 1.700 акредитирани новинари на неговата традиционална годишна прес-конференција која се одржува по 14. пат.

Putin on danger of global nuclear catastrophe

Lowering a threshold for using weapons of mass destruction may eventually lead to ‘a global nuclear catastrophe’ – Putin

Posted by RT on Четврток, 20 декември 2018

Путин меѓу другото рече дена не знае дали ќе има средба со Доналд Трамп, дека не треба да се потценува опасноста од нуклеарна војна и дека како секој пристоен човек еден ден ќе треба да се ожени.

Putin: I plan to get married, someday

So Putin's gettin married… somedayREAD MORE: https://on.rt.com/9kww

Posted by RT on Четврток, 20 декември 2018

Putin on Skripal and Khashoggi cases

Putin: If there was no Skripal case, they would’ve come up with something else. The aim is to deter Russia

Posted by RT on Четврток, 20 декември 2018

Фото:TASS/Видео: РТ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Морбили, терористи, исчезнати лица: Политички рецепт или нормална параноја?

Никола Осило

Џафери ги спаси пратениците од тестови за наркотици, ама ништо не ги спречува да се тестираат сами

Редакција

Прашање за милион долари: Како и кој му помогна на Груевски да избега од Македонија

Редакција