еМагазин
Image default
Балкан

(Видео) Путин пречекан како цар во Белград: Го „меркаше“ Цеца, му пееше Дачиќ

Доаѓањето на претседателот на Русија, Владимир Путин во официјална посета ја преврте Србија наопаку со оглед на тоа што илјадници граѓани излегоа да го пречекаат, а имаше и „тепачка“ околу тоа кој ќе седне на свечената вечера организирана од српскиот претседател Александар Вучиќ.

Српските медиуми пренесуваат дека дури и Цеца излегла да го пречека Путин, како и дека руски песни му пеел министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ.

Видео/Фото:Youtube/Telegraf.rs

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпекулации во Грција за размена на споменици меѓу Скопје и Атина

Редакција

Твитот на Рама дека убиениот Грк е „луд“ дополнително ја вжешти атмосферата во Грција

Редакција

Хеликоптерот со кој патувал Ципрас го пресретнале турски воени авиони

Редакција