еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Путин предизвикува страв и трепет со новата ракета „Авангард“

Новата руска ракета „Авангард“, која може да носи нуклеарни и конвенционални боеви глави денеска беше успешно тестирана.

Тестирањето на новата хиперсонична ракета, која предизвикува страв и трепет кај руските противници го проследи и претседателот Владимир Путин.

За време на тестирањето хиперсоничниот крстосувачки блок извршил сложена траекторија на летање и успешно ја погодил условната цел на полигонот Кура.

Веднаш по успешното практично испитување на „Авангард“ претседателот ги пофали сите луѓе кои работат на создавањето на ова оружје кое се ноаѓа пред своето време, како и војниците кои успешно ги реализираа сите поставени задачи.

Фото/Видео:Youtube/Sputnik

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Украински авион се урна по полетувањето од Техеран, загинаа 176 лица

Редакција

(Вознемирувачко видео) Со камиони на армијата во Италија се пренесуваат починатите од корона вирусот

Редакција

Канада и даде азил на жената која му помогна на Сноуден да се скрие

Редакција