еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Путин за Божиќ беше на литургија, па пукаше од топ

Рускиот претседател, Владимир Путин го прослави Божиќ со присуство на литургија и палење свеќа, а потоа со пукање од топ.

Тој пукаше од топот „Д-30“ за време на церемонија на Петропавловската тврдина во Санкт Петербург.

Претходно тој присуствуваше на богослужба во катедралата Преображение во Санкт Петербург, каде што неговата мајка го крстила за време на советската ера без да знае тогашната власт.

Фото/Видео:Youtube/Marine1063/Twiter/RIA

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тежок“ тендер: „Никоб“ за три милиони евра ќе ги обезбедува објектите на државната управа

Никола Осило

Конечно позитивна вест: Бројот на невработени прв пат под границата од 200.000 лица

Никола Осило

„Макпетрол“ го доби мултимилионскиот тендер на „Македонска пошта“ за набавка на гориво

Никола Осило