еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Разголените убавици на карневалот во Рио Де Жанеиро оставаат без здив

Неколку милиони туристи од целиот свет деновиве се во Рио Де Жанеиро каде што го следат најголемиот и најраскошниот карневал на земјата, кој започна на 1 март и ќе трае до 9 март.

Во рамките на карневлот се одржува таканаречен самободром односно натпревар на најдобрите самба школи.

Карневалот во Рио меѓу другото е познат и по убавиците од Бразил кои разголени играат и парадираат по улиците на градот.

Фото/Видео:Vagogo/Youtube/Един Крниќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерти за паметење на Недела на дизајнот во Скопје

Редакција

(Фото) Бизнисменот Роби „Телекабел“ обожава да лета со параглајдер

Редакција

Влезниците до 1.500 денари: Светскиот спектакл „Три писма из Сарајева“ на Горан Бреговиќ и во Скопје

Редакција