еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Рита Ора ги запали социјалните мрежи за 29. роденден

Една од најпопуларните поп-пејачки на денешницата Рита Ора неодамна го прослави својот 29. роденден.

Таа на нејзините профили на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм по тој повод објави секси-фотографии од себе и од роденденската прослава.

Ора е родена на 26 ноември 1990 година и очигледно ужива во своето тело и слава.

Таа роденденот го прослави во Лас Вегас во клубовите On the record speakeasy и Park MGM.  Претходно, таа уживаше на одмор во Турција.

Фото/Видео: Фејсбук/Инстаграм/Рита Ора/On the recorord/Youtube/Celebrity news

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Се загрева атмосферата пред настапот: Тамара меѓу фаворитите за победа на Евровизија

Никола Осило

(Видео+фото) Запознајте ја Кристина – најпопуларната продавачка на мандарини во Хрватска

Никола Осило

(Видео) Познатиот српски пејач на народни песни Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа

Редакција