еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Родители внимавајте: Четворица основци од Битола сечеле вени инспирирани од интернет игрите „Момо“ и „Синиот кит“

Четворица ученици од ОУ „Коле Канински“ од Битола се самоповредиле со сечење вени, инспирирани од опасните интернет-игри „Момо“ и „Синиот кит“, но бројката на деца во Битола кои се одзвале на предизвиците од овие игри е далеку поголем дознава „Телевизија 24“.

Директорот на ОУ „Коле Канински“ од Битола, Зоран Мирчевски го потврдил случајот. Вели, дека се се случило надвор од училиштето и за се се информирани и МВР и родителите. При вонредна проверка со полицијата откриен е и еден нож кај основец во тоа училиште.

Родителите во Битола биле предупредени за опасностите од играта, кои ги наведуваат децата на самоповредување и самоубиства.

Видео: ТВ 24

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Љубен Арнаудов излегува од куќен притвор

Редакција

Драмите во СЈО и „Рекет“ нова кочница за ЕУ?

Никола Осило

Груевски избегал од Македонија преку див премин

Никола Осило