еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Се интензивира изградбата на мостот на кој требаше да се врти панорамското тркало

Се интезивира изградбата на пешачкиот мост на кој требаше да биде поставено панорамското тркало.

Како што најавија пред неколку месеци од Град Скопје, тркало нема да има, а мостот ќе биде довршен.

Изградбата на мостот со панорамското тркало беше планирано да чини 18 милиони евра.

Како изгледа моментално мостот погледнете од видеото на еМагазин:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Иванов: Објавувањето на Законот за јазици и Договорот од Преспа во Службен весник без мој потпис е противуставно и претставува основа за кривично гонење

Редакција

Вицепремиерот Хазби Лика мераклија за кафеани и ресторани

Редакција

Ќе се посвети на хуманитарни акции и образование: Основачот на „Алибаба“, Џек Ма се пензионира на 54 години

Редакција