еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Се пали на отворено пред Собрание, црниот чад и смрад од горена пластика се шири и никој не реагира

„О2 Иницијатива“ на нивната фејсбук-страница објавија видео од загадување на воздухот во центарот на градот и никаква реакција од страна на надлежните.

„Се пали на отворено пред Собрание во импровизирано ќумбе од буре, црниот чад и смрад од горена пластика се шири и никој не рагира.

Постојат ли служби во Собрание на Република Македонија за обезбедување? Постои ли еден пратеник што е на работа во 8.30 ч и не го видел ова? И никој не реагира? Немаат публика или спремен говор колку се загрижени за загадувањето, па не можат да излезат да им објаснат на луѓево дека НЕ СМЕАТ, дека е забрането со закон, дека е штетно пред сè за нив!

И сето ова е на 100 метри од градска болница, Универзитетска клиника по хируршки болести „Св.Наум Охридски“-Скопје, во центар на метрополата што конкурира за Зелена престолнина. На реакцијата дали знаат дека е забрането, одговорот е: Па полиција гледа и ништо.

И затоа ни се случува ова, фрази, семинари, трибини, говори, програми, а на терен и во суштина НИШТО“, велат од „О2 Иницијатива“.

пред Собрание и полиција, се гори пластика на отворено

Никогаш нема од нас да биде држава за почит со ваков однос. Се пали на отворено пред Собрание на Република Македонија, во импровизирано ќумбе од буре, црниот чад и смрад од горена пластика се шири и никој не рагира. Постојат ли служби во Собрание на Република Македонија за обезбедување? постои ли еден пратеник што е на работа во 8.30ч и не го видел ова? и никој не реагира? Немаат публика или спремен говор колку се загрижени за загадувањето, па не можат да излезат да им објаснат на луѓево дека НЕ СМЕАТ, дека е забрането со закон, дека е штетно пред сè за нив! И сето ова е на 100 м од градска болница, Универзитетска клиника по хируршки болести "Св.Наум Охридски"-Скопје, во центар на метрополата што конкурира за Зелена престолнина. На реакцијата дали знаат дека е забрането, одговорот е: Па полиција гледа и ништо. И затоа ни се случува ова, фрази, семинари, трибини, говори, програми, а на терен и во суштина НИШТО.Министерство за внатрешни работи Град Скопје Инспекторат на град Скопје

Posted by O2 Иницијатива on Четврток, 13 декември 2018

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Украдени новозасадените дрвца кај поликлиника „Чаир“

Редакција

(Галерија) Планинари чистеа на Водно и наместо да слушаат „браво“, ќе беа посреќни некој да се приклучеше

Редакција

Биологот Мицевски во студија за гасоводот на Водно, без да знае

Редакција