еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Се што треба да знаете за коронавирусот: Едукативно видео на Светската здравствена организација

Светската здравствена организација (СЗО) објави едукативно видео поврзано со корона вирусот.

Видеото содржи информации за потеклото на вирусот, генезата, можните причинители за негово настанување, ризичните групи, превенцијата во однос на пренесувањето…

Според последните информации бројот на жртвите од вирусот се зголеми на 722, а заразени се над 32.000 лица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Џулијан Асанж предмет на софистицирана шпионска операција

Редакција

(ВИДЕО) Ново светско чудо: Кинезите отворија хотел во каменолом од поранешен рудник

Редакција

(Фото) Политичар од друг свет: Претседателот на Португалија сам си пазари во супермаркет

Редакција