еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Се сретнаа пред Кривичен: Боки13 и рече на Русковска дека лаже

Осомничениот Бојан Јовановски и јавната обвинителка Вилма Русковска се сретнаа случајно пред Кривичниот суд. Обвинителката даваше изјава за медиумите по неговиот распит, а Јовановски излегуваше од распит.

Кога Јованоски помина покрај неа, искоментира: „Зборувате лаги“.

Новинарите ја прашаа Русковска за коментар за ова, а таа се пошегува и рече дека во тој момент зборувала и нивна колешка, па можеби коментарот се однесувал на неа.

Повеќе во видео на ТВ24:

Притвор за Јовановски и Милевски

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, вечерва од Основниот кривичен суд во Скопје беше спроведен во затворот во Шуто Оризари, по определената мерка притвор од 30 дена како осомничен во истрагата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

Posted by Телевизија 24 on Понеделник, 15 јули 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За случајот со Боки13 и Зоран Милески, Обвинителството има аудио и видео снимки

Притвор од 30 дена за Боки 13 и Зоран Кичеец

(ВИДЕО) Боки13 со лисици на распит во Кривичен, претрес во 1ТВ и домот на неговите родители

Биле користени и ПИ-мерки: За Боки 13 и Зоран Кичеец се водела предистражна постапка од 2 мај

Фото/видео: Телевизија 24

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за одбрана објави оглас за прием на 125 професионални војници во Армијата

Никола Осило

Со зурли и тапани стотина граѓани пред Судот за поддршка за обвинетите за настаните од 27 април

Редакција

Димовски поднесе предлог за пополнување на Антикорупциска

Редакција