еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Секси вестите во Албанија го „вивнуваат“ рејтингот: Ќе го следат ли македонските телевизии овој пример?

За да го подобри рејтингот во секојдневната медиумска битка, приватната албанска телевизија „Зјар“ уште пред извесен период ангажира водителки со длабоко и разголено деколте за да ги презентираат информативните вести.

Потегот се чини дека се покажа како оправдан со оглед на тоа што според некои анализи рејтингот на оваа телевизија во изминатиов период значително пораснал.

Сега останува да видиме дали некоја од македонските телевизии ќе се дрзне да го преземе овој рецепт за да ја зголеми гледаноста на информативната програма.

Видео/Фото:Youtube/Crazyman

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Сара Мејс објави фотографија од бебето

Редакција

(ВИДЕО) Вевчански карневал: Нобелова награда за Груевски и мајката на Заев, главни „ѕвезди“ исклучените пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

(Галерија) Клаудија Кардинале блесна на отворањето на ИФФК „Браќа Манаки“: “Благодарам Битола, благодарам Македонија“

Редакција